צ'אקרות

הצ'אקרות (בסנסקריט גלגל) הן מרכזים בגוף אשר קולטות אנרגיה מהיקום, הטבע, אנשים וחפצים ומשדרות אנרגיה אליהם. יש אלפי צ'אקרות בגוף האדם, כל הצטלבות של מרידיאנים זו צ'אקרה, מרביתן קטנות ביותר.
יש כארבעים צ'אקרות משניות שהן בעלות תפקיד משמעותי.

הצ'אקרות המוכרות והמשמעותיות ביותר הן שבע הצ'אקרות העיקריות, המסודרות לאורך קו הגוף המרכזי,
המקביל לעמוד השידרה.
צ'אקרות אלה הן בעלות משמעות אדירה לכל התפקודים האנושיים, אחראיות לתפקוד הפיזי, הנפשי והרוחני. 

כל אחת מהצ'אקרות היא מערבולת אנרגיה המחליפה אנרגיה עם שדה האנרגיה האוניברסלי.

כאשר הצ'אקרות פתוחות אנו פתוחים לאנרגיה הקוסמית, זורמים עם החיים, מרגישים בטוחים ביקום, מרגישים חלק ממנו.

כאשר הצ'אקרות חסומות, נוצר חוסר איזון המתבטא בתחומי החיים הקשורים לצ'אקרה החסומה. צ'אקרה נחסמת כאשר אנו חווים דברים אשר קשים לנו והם נשארים בשדה האנרגיה שמסביבנו, מאחר ולא עיבדנו אותם.

 במשך הזמן, אם לא נמצא דרך להסיר חסימות אלה, החסימה האנרגטית תגיע לגופינו הפיזי ותתבטא במחלות הקשורות לחלקים הגופניים הקשורים לצ'אקרה…למשל, הצ'אקרה הראשונה, צ'אקרת השורש, קשורה לתחושת הבטחון שלנו בעולם הפיזי. אם בילדותינו לא קיבלנו מספיק חום, אהבה, תחושת בטחון, הצ'אקרה הזו תהיה חסומה ותמיד נרגיש שאין לנו מספיק להישרדות ובכלל, העולם הוא מקום לא בטוח. הרגשת הבטחון שלנו לא תהיה קשורה כלל לכמה כסף יש לנו, אנו יכולים להיות עשירים מאוד ועדיין לפחד מעוני ומחסור. במשך הזמן, אם לא ניפתח את הצ'אקרה, החסימה תתבטא במחלות בחלק הגופני הקשור אליה: עמוד השידרה, המערכת החיסונית, בעיות ברגליים וכו'.

הצ'אקרה השלישית, מקלעת השמש, קשורה לבטחון העצמי שלנו. אם במשך חיינו אמרו לנו כל הזמן כמה שאנו לא מוצלחים ולא טובים, הצ'אקרה תיחסם. אנו נרים ידיים בכל דבר שנרצה לעשות, משום שלא נאמין בעצמנו, ולבסוף זה יתבטא גם מבחינה פיזית בבעיות בעיכול וחלקי הגוף השייכים לכך. לדוגמא: דניאל התאונן עד כמה האמא שלו מבקרת תמיד את כולם, אין לה מילה טובה לומר על איש. כאשר הקשבתי לדבריו, הבנתי שהצ'אקרה השלישית שלה, הדימוי העצמי, חסומה. אני מאמינה שאנשים שלא מרגישים טוב עם עצמם הם אלה שמבקרים את כולם. אמרתי לו שזה מראה עד כמה היא לא מרגישה טוב עם עצמה ואני מתארת לי שיש לה בעיות בריאותיות באיזור הבטן. הוא הסתכל עלי מופתע, כנראה שעליתי על "סוד" משפחתי. דרך הצ'אקרות אנו מקבלים ומאבדים אנרגיה.

 

כאשר אנו מלאים באנרגיה, אנו מרגישים חזקים, שמחים, מלאי מרץ, קמים בבוקר עם שיר בלב, העולם נראה לנו מקום מלא הרפתקאות ואתגרים שאנו יכולים לעמוד לפניהם. כאשר חסרה לנו אנרגיה, אנו מרגישים חלשים, עצובים, כל מטלה נראית לנו בגודל של הר.

בכל מפגש שלנו עם אתגרים, אנשים, מאורעות וכו', יש לנו תמיד לפחות שתי דרכים איך להגיב למצב.

דרך אחת תמיד תעצים אותנו, תמלא אותנו באנרגיה, דרך שניה תמיד תחליש אותנו, תגרום לדליפת אנרגיה.

לימוד הצ'אקרות ותיפקודן והתחומים שעליהן הן מופקדות, יעזור לנו להבין היכן אנו מאבדים אנרגיה וכיצד לעצור את דליפת האנרגיה. כמות האנרגיה שבתוכינו היא פונקציה לדרך שבה אנו פועלים, רגשית ושכלית, במצבים השונים בחיינו.

המצבים שבהם אנו נתקלים בחיינו לא תמיד בשליטתינו, אך הצורה שבה נגיב עליהם תלויה בנו בלבד, והיא שתקבע אם נתעצם או נחלש.

* ניקוי הצ'אקרות באמצעות דמיון מודרך נותן לנו כלי להיפטר מאנרגיות שחוסמות ומעכבות אותנו, פותח את הצ'אקרות ועל ידי כך משפר את מצבנו הנפשי והגופני.

צ'אקרת השורש

- הצ'אקרה הראשונה

צ'אקרת ההרה

- הצ'אקרה השניה

מקלעת השמש

- הצ'אקרה השלישית

צ'אקרת הלב

- הצ'אקרה הרביעית

צ'אקרת הגרון

- הצ'אקרה החמישית

עין השלישית

- הצ'אקרה השישית

צ'אקרת הכתר

- הצ'אקרה השביעית