לחצו לפתיחת תפריט ארכיטיפים

תפריט

ארכיטיפ אוהב

ארכיטיפ האוהב אינו מופיע רק אצל אנשים בעלי נטיות רומנטיות אלא אצל כל מי שמגלה תשוקה ומסירות רבה לדבר מסויים. זה יכול לכלול תשוקה לאמנות, מוסיקה, גינון, מלאכת ריקמה, היקום (איינשטיין), אלוהים (מיסטיקן). המפתח הוא חיבה בלתי מרוסנת והערכה למישהו או משהו עד כדי כך שזה משפיע על כל אירגון חייך וסביבתך.

המאהב קשור לפיתוי, יש לו תשוקה שאינו יכול להסביר, רומנטית, מרחפת, לא קשורה למציאות, מרגיש בעננים. הוא קשור לנושאים של הערכה עצמית, משום שהוא מיוצג במידה רבה ע"י הופעתו האישית של האדם. גם אם ארכיטיפ האוהב מעוגן בחזקה בנפשך, אתה עלול לדכא דפוס זה בשל חוסר הערכה עצמית, במיוחד בהקשר של משיכתך הפיסית.
אף כי האוהב קיים אצל כל אחד במידה מסויימת, כדי שיהיה חלק מהנבחרת האינטימית שלך, צריך שיהיה לו תפקיד משמעותי בכל מערך חייך וההערכה העצמית שלך, שהיא הקשר החזק ביותר לנפשך.

צל האוהב מופיע כתשוקה מוגזמת או כפייתית בעלת השפעה הרסנית על בריאותך הנפשית והגופנית ועל הערכתך העצמית.

* שאל את עצמך האם התלהבות ותשוקה לתחום מסויים ו/או אהבה רומנטית, משחקים תפקיד משמעותי בכל מערך חייך ובהערכה העצמית שלך.

סרטים: ניקולס קייג' ב"מוכת ירח"; אינגריד ברגמן והמפרי בוגרט ב"קזבלנקה"; חוזה פרר ב"סיראנו דה ברג'ראק".
שחקנים: ניקולס קייג' מגלם לעיתים קרובות את האוהב, ב"מוכת ירח" התשוקה היא לאישה, ב"אוצר לאומי" התשוקה היא למצוא את האוצר.
מחזות: "רומיאו ויוליה" מאת שיקספיר.
אגדות: "הנסיכה והצפרדע"; "היפה והחיה".
דת/מיתוסים: אנדימיון (במיתולוגיה היוונית, רועה שאלת הירח סלנה התאהבה בו); גוויניבר ולנסלוט (אף שגוויניבר היתה אשתו של המלך ארתור ולנסלוט היה אחד האבירים האהובים עליו ביותר, היתה להם פרשת אהבה שהובילה בסופו של דבר לפירוקו של מסדר אבירי השולחן העגול).