לחצו לפתיחת תפריט ארכיטיפים

תפריט

ארכיטיפ אמן

ארכיטיפ האמן מבטא תשוקה גדולה ליצור ולבטא את עצמו דרך אמנות. הוא מביא לביטוי מימד של החיים שאינו נקלט על ידי חמשת החושים.

אמן הוא לא רק מי שעוסק באמנות עצמה (ציור, פיסול, מוסיקה וכו') אלא כל מי שיש לו צורך להביא יופי וחגיגה לחיים, להתעלות מעל חיי היום יום. בכל מה שהוא עושה הוא מביא מגע אומנותי לדברים, מביא קסם. זה יכול להיות דרך בישול, גינון, קישוט עוגות, עריכת שולחן, עיצוב הבית. המאפיין את האמן זה שהוא פשוט לא יכול להפסיק ליצור אמנות, נשמתו מתמלאת חיים כאשר הוא יוצר.

בעזרת מגעו, הוא יוצר שדה רגשי שמעניק השראה לאחרים, עוזר להם לחוות את העולם בדרכים שונות.

ארכיטיפ האמן נמצא גם אצל אנשים שאינם יוצרים אך שיש להם צורך להביא אמנות לאחרים ו/או שמקדישים את זמנם לתמיכה באמנים.

צל האמן יכול להופיע כמישהו חושב שהוא צריך להיות גאון תמהוני או על סף שיגעון כדי ליצור או האמן הרעב שלא מאמין שהוא יכול לחיות מאומנותו, מדכא את יצירתיותו ומתפשר על הדברים שלהם הוא מקדיש את זמנו.

*כדי לכלול ארכיטיפ זה בנבחרת האינטימית שלך צריך שיהיה לך צורך מתמשך לעסוק באמנות (שיכול להתבטא בדרכים רבות) או צורך להביא אמנות לאחרים ו/או תמיכה באמנים.

סרטים: אד הריס ב"פולוק"; איזבל אדג'ני ב"קמיל קלודל"; קירק דוגלאס ב"תאווה לחיים"; ג'ין קלי ב"אמריקאי בפאריס"; הסרט "אמדאוס".

ספרים: "דיוקן האמן כאיש צעיר" מאת ג'יימס ג'ויס".

דת/מיתוסים: פיגמאליון (הפסל במיתולוגיה היוונית שהפיח רוח חיים בפסל גאלאתיאה); סארסוואטי (האלה ההינדית של האומנויות); הפייסטוס (אל אש הנפחים היווני ופטרון האומנים).