לחצו לפתיחת תפריט ארכיטיפים

תפריט

ארכיטיפ מדריך רוחני

המדריך הרוחני לוקח את תפקיד המורה לרמה רוחנית, אינו מלמד רק את האמונות והמצוות שעליהן מבוססות הדתות הממוסדות, אלא גם את העקרון הרוחני של ראיית האלוהי בכל היבטי החיים. המדריך הרוחני מעביר את ההתנסויות והחוכמה שלו ללא אג'נדה פרטית, ללא תנאים.

אינך צריך להיות מטיף מקצועי או גורו כדי לבחור בארכיטיפ זה, שכן כולנו יכולים ללמוד להדריך אחרים בדרך רוחנית, באמצעות פיתוח מודעותינו הרוחנית האינטואיטיבית והעברת מה שלמדנו מתוך ענווה אמיתית.

כדי לכלול ארכיטיפ זה בנבחרת האינטימית שלך, עליך לראות דפוס מתמשך של הקדשת עצמך ללימוד אחרים, לימוד המבוסס על ההבנות הרוחניות שלך. זה, מתוך הנחה שרכשת חוכמה באמצעות השילוב של תירגול משמעת עצמית ולימוד, ואולי גם התנסויות רוחניות ספונטניות.

הזקנה, האשה החכמה והחכם מייצגים את הבשלת התובנה שבאה עם הגיל והקבלה של הקיים, דבר שמאפשר העברת חכמה זו לאחרים. הם עברו התנסויות של החיים, עברו איתן תהליך והתמרה שאותם הם מעבירים לאחרים. אלה האנשים שפונים אליהם כאשר רוצים הדרכה.

החכם נושא חוכמה אישית, פנימית, נושא החוכמה של הבחירות בחיים.

הזקנה והאשה החכמה נושאות את החוכמה הנשית, האמהית.

האורקל קשורה לאלה אתנה, שהגברים באו לקבל ממנה ייעוץ על מאורעות פוליטיים, עולמיים. החוכמה שלה חיצונית, חברתית, שבטית.

צל המדריך הרוחני מופיע אצל מטיפים בטלוויזיה, גורואים וכמרים שמעדיפים רווחים כספיים וסיפוק מיני על פני הקיינת תובנות רוחניות. מופיע כאשר המדריך מעביר ידע עם אג'נדה פרטית; משתמש בכלי שברשותו כדי ללמוד על מישהו אחר משהו ללא רשותו; משתמש בכוחו ובידע שלו כדי לפגוע ולחבל באנשים.

* חפש/י דפוס של הדרכת אחרים על בסיס התובנות הרוחניות שלך.

סרטים: "פגישה עם אדם יוצא דופן"; רוברט דובאל ב"השליח".

דת/מיתוסים: מארפה (מאסטר בודהיסטי והגורו של מילארפה, אשר הדריך אותו דרך משימות קשות וכך הפך אותו ליוגי הגדול ביותר של טיבט).